I co teraz? Kiedy jesteśmy na rozdrożu.

Czasem zdarza się tak, że dotarłeś do takiego miejsca w swoim życiu, gdy zaczynasz się zastanawiać, czy wybrałeś dobrą drabinę.


Wpinałeś się po szczeblach kariery, ale wspiąłeś się na zły budynek? Widok nieładny, ciasno i nudno. Może trzeba było iść inną drogą? A jeśli tak, to jak odkryć, czym tak naprawdę miałeś się w życiu zająć? Czym możesz się zająć od tej pory?

Ćwiczenie dla Ciebie :


Postaraj się odpowiedzieć na te pytania:

Co robisz lepiej, niż każdy inny?

Jakie są twoje największe talenty i naturalne zdolności?

​Jaką pracę byś wykonywał, gdybyś był finansowo niezależny?

Na czym będzie polegała twoja przewaga nad konkurencją za 3 do 5 lat?

Z czym inni zwracają się tylko do ciebie?

Możesz zadać te pytania osobom z twojego otoczenia. Nie bój się tego, mogą ci bardzo pomóc.

Może okazać się, że jesteś bardzo dobrym organizatorem, masz świetne pomysły, inne spojrzenie na problemy, podczas gdy tkwisz w pracy typowo odtwórczej, bez przestrzeni dla własnych inicjatyw.

Możesz dojść do wniosku, że cenisz sobie spokój i potrafisz godzinami dopracowywać szczegóły w samotności, a masz posadę handlowca i męczy cię codzienny kontakt z ludźmi.


Kluczem do satysfakcji z tego co robisz na codzień jest świadomość siebie, znajomość swoich talentów i ograniczeń, ale też świadomość swoich wartości .


Poznanie siebie jest pierwszym krokiem do bycia osobą autentyczną, a to właśnie bycie autentycznym jest kluczem do szczęścia.


W psychologii pozytywnej funkcjonuje takie określenie jak potraumatyczny rozwój.


Osoby które przeżyły ciężką, zagrażającą życiu chorobę, albo otarły się o śmierć w wypadku, z dnia na dzień zmieniają swoje życie. Dlaczego? Okazuje się, że wszystkie te przypadki łączy jedno - te osoby mają jedno pragnienie - żyć bardziej w zgodzie z sobą.


Jeśli ty teraz przyjrzysz się swojej historii i odniesiesz ją do swoich wartości oraz życiowych celów, to czy będziesz mógł powiedzieć, że twoje życie jest spójne?

Jeśli nie, to prawdopodobnie nie czujesz się komfortowo w miejscu, w którym się znalazłeś. Nie czujesz się autentyczny w tym co robisz w pracy, nie czujesz się autentyczny w związku, nie czujesz się autentyczny jako rodzic?


Autentyczność wymaga poznania siebie.

Autentyczność oznacza bycie autorem swojego życia.


#autentyczność #wartości #zmiana #szczęście

Copyright by JMC Joanna Machowska, Chorzów, Śląskie ; All rights reservered 2018-2021  mail: Joanna.slowlife@gmail.com